Vitiligo Seti Kampanyası

vitiligo seti

Pigment Nedir?
Pigment renk molekülleridir. Bu moleküller belli enerji ile hareket ederler. Pigment bu nedenle güneşle alakalıdır. Gerekli enerjiyi güneşten sağlar. Göz retinasındaki koni hücrelerinin kırmızı yeşil ve mavi olarak renkleri algılamasını sağlayanda pigmenttir. Gelen ışığı gözde elektrik sinyallerine çevirerek beyne ulaştırır ve algılanmasını sağlar. Işık sayesinde deri pullarına, tüylerimize veya hayvanlarda kürkte var olan pigment molekülleri hareketlenmek için gerekli enerjiye sahiptirler. Belirli renklere karşılık gelen dalga boyu ile pigmentler harekete geçer ve canlının temel rengi oluşur.

Çiçeklerin farklı renkte yapraklarının olması pigmentin ışığa verdiği farklı tepkilerden kaynaklanmaktadır. Canlıların görme merkezlerinde ve kendi derilerinde var olan pigmentler diğer vücut sistemleri ile uyum halindedirler. Uyum olmazsa sorunlar ortaya çıkabilir. Renk körlüğü bu sorunlardan birisidir. Kişinin görme merkezindeki özel bir pigmentin eksili veya olması gerekenden az olması renkleri ayırt edememesine veya yanlış ayırt etmesine neden olmaktadır.

Vitiligo Nedir ?

Vitiligo çok eski zamanlardan beri bilinen bir hastalık olmasına rağmen, rasyonel bir çözüm günümüze kadar bulunamamıştır. Basitçe
ifade etmek gerekirse pigment eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Hastanın biyolojik olarak yaşam kalitesini etkilemese bile psikolojik ve sosyal olarak olumsuzluk yaşanmasına sebebiyet vermektedir.

Bu sebeple, bu güne dek daha çok kozmetik çözümler arayışına girilmiştir. Vitigolu bölgelerin mümkün olduğunca gün yüzüne çıkması engellenmeye çalışılmıştır. Melanosit üretimini gerçek anlamda arttırmaya yönelik bir çalışma yapılmamıştır.

Vitiligonun dünyada görülme sıklığı %0,5- %2 arası tahmin edilmektedir. Çağın getirmiş olduğu koşullar nedeniyle de her geçen gün arttığı gözlenmektedir. Hastalığa yakalanan kişiler tedaviden yeterli sonuçlar alamaması ve çok uzun sürmesi sebebiyle, mücadeleyi bırakıp hastalığı kabullenmeye yönelmektedirler.

Vitiligo Hastalığı

Evlilik hayatında,  meslek hayatında, sosyal hayatta, hastalar içe kapanıp psikolojik sorunlar yaşamaktadırlar. Günümüz şartlarının
getirdiği beslenme kültürü, bu hastalığın artmasındaki önemli bir etmendir. Bu hastalıkta, GDO’lu ürünler, sanayi tipi hızlı tüketim gıdaları ve besinlerin yeterli oranda vitamin, mineral içermemesinden kaynaklanan artışlar saptanmaktadır. İstatistiklerde gösteriyor ki, ergenliğe geçiş ve ergenlik döneminde ki vitiligo hastalıklarının önemli bir bölümü, vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Vitiligo HastalarıFakat artık çok kolay bir şekilde vitiligo hastalığı tedavisi mümkün hale gelmiştir. Vitisun ürünleri sayesinde sizlerde psikolojik yapınızı ve günlük yaşamınızı olumsuz yönde etkileyen bu hastalıktan kurtulabileceksiniz.

Güneşe çıkmak sizler için sorun teşkil etmeyecek. Vitiligo krem ve yağını kullandığınız zaman güneşe çıkabilecek ve hayatınıza sağlıklı bir şekilde tedavi olarak devam edebileceksiniz.

 

 

Vitiligo Bakım Seti Avrupa Sipariş

Ücretsiz Kargo

149 TL Üzeri Siparişlerinizde
Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

14 Gün İçerisinde İade Garantisi

7/24 Canlı Destek Hizmeti

Müşteri Hizmetleri
0534 849 00 03

Orjinal Ürüne %100 Destek

Orjinal Ürünlerimizi Güvenle Sipariş Verebilirsiniz

Tüm Kredi Kartlarına Uyumlu

Sitemizden Yaptığınız Alışverişlerde Tüm Kredi Kartlarıyla Güvenle Ödeme Yapabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

256 Bit SSL Sertifikası ile Güvendesiniz.

Güvenli Alışveriş
Kullanıcı Yorumları